fbpx

Jurajski Festiwal Ludowy zaprasza zespoły ludowe do przeglądów konkursowych

Koniecznie przeczytaj

Miejsko- Gminny Ośrodek Promocji Kultury w Koziegłowach realizuje projekt ,,Jurajski Festiwal Kultury Ludowej”. Zadanie to ma na celu wsparcie i popularyzację kultury ludowej, zwracając uwagę na treści kulturowe przekazywane w jak najmniej zmienionej formie współczesnemu odbiorcy. 

W miesiącu lipcu i sierpniu odbędą się powiatowe konkursowe przeglądy zespołów ludowych w kategoriach: zespoły śpiewacze, taneczne, obrzędowe, kapele ludowe, instrumentaliści i soliści ludowi. Do konkursu mogą przystąpić zespoły działające w czterech powiatach: będzińskim, częstochowskim, myszkowskim i zawierciańskim. 

Powiatowe przeglądy odbędą się w w siedzibach współorganizatorów : 

– Miejsko- Gminne Centrum Kultury i Sportu w Siewierzu ( powiat będziński) – 29.07.2022 . 
– Gminny Ośrodek Kultury w Lelowie ( powiat częstochowski) – 2.08.2022r. 
– Miejski Dom Kultury w Myszkowie ( powiat myszkowski ) – 20.07.2022 
– Miejski Ośrodek Kultury w Łazach ( powiat zawierciański) – 28.07.2022

Karty zgłoszenia wraz z Regulaminem dostępne są na stronach internetowych wymienionych domów kultury, dla powiatu częstochowskiego dostępne są na stronie Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie Dodatkowe informacje można uzyskać w instytucjach kultury:
– Miejsko- Gminne Centrum Kultury i Sportu w Siewierzu -tel. 32 674 16 49 
– Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie – tel. 34 324 94 81
– Miejski Dom Kultury w Myszkowie- tel. 34 313 26 59 
– Miejski Ośrodek Kultury w Łazach -32 672 94 53

Laureaci powiatowych konkursowych przeglądów zespołów ludowych wystąpią w konkursie finałowym, który odbędzie się podczas Jarmarku ludowego ,,Gościniec Jurajski ” 20 sierpnia 2022r na terenie Centrum Rekreacji przy MGOPK W Koziegłowach. 

Dla laureatów powiatowych konkursów czekają pamiątkowe statuetki ufundowane przez Starostów powiatowych z Będzina, Częstochowy, Myszkowa i Zawiercia. Laureaci finałowego konkursu w Koziegłowach otrzymają nagrody pieniężne. 

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie. Czekamy na zgłoszenia i życzymy wysokich not od jurorów.

,,Jurajski Festiwal Kultury Ludowej” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. 

- Advertisement -spot_imgspot_img

Podobne artykuły

- Reklama -spot_img

Najnowsze artykuły