fbpx

Ballady i romanse w olsztyńskim plenerze w wykonaniu Teatru Nowego. Wstęp wolny [VIDEO]

Koniecznie przeczytaj

Teatr Nowy w Częstochowie zaprasza na spektakl „Ballady i romanse” w reż. Anny Wilk. Spektakl będzie można obejrzeć o godz. 20.00 w dniach 02.09. i 11.09.2022 na nowym parkingu za Urzędem Miasta i Gminy Olsztyn oraz o godz. 20.00 w dniu 09.09.2022 na plaży miejskiej w Blachowni.

To widowisko z udziałem tancerzy, muzyków i aktorów. Klasyczne teksty Adama Mickiewicza wybrzmią w aurze tajemniczości i grozy tak charakterystycznej dla epoki romantyzmu. Twórcy, podobnie jak sam Wieszcz, sięgnęli do wierzeń ludowych, dzięki czemu w spektaklu obecne są słowiańskie stwory takie jak rusałki, nimfy wodne czy strażnik lasu Leszy.

Z okazji 200 – setnej rocznicy wydania poezji Adama Mickiewicza, czyli właśnie I tomu, w którym znajdują się Ballady i romanse, postanowiliśmy przygotować wyjątkowy spektakl na otwartej przestrzeni w wyjątkowych miejscach: na plaży w Blachowni oraz przy zamku w jurajskim Olsztynie. Gramy późnym wieczorem, aby wprowadzić widza w tajemniczą i romantyczną aurę, co zapewni niezapomniane wrażenia i przeżycia – komentuje reżyser spektaklu Anna Wilk.

Ludowa muzyka grana na żywo wprowadza widzów w nastrój każdej sceny, a dymy i zapach kadzidła dodają widowisku wielowymiarowości i klimatu. Ponieważ spektakl grany jest w plenerze, scenografię tworzy sama natura oraz ruiny zamku w Olsztynie.

Fragment spektaklu

Aktorzy:

Anna Wilk (Twardowska/ Kobieta z ludu)
Gabriela Bissinger (Kobieta czująca)
Małgorzata Modrzycka (Świtezianka)
Adam Hutyra (Twardowski/ Leszy)
Szymon Kowalik (Mefistofeles/ Strzelec)

Zespół muzyczny:

Wokal – Kaja Nowak

I skrzypce – Przemysław Szymonik

II skrzypce – Kalina Chrobok

Akordeon – Zuzanna Gadzinowska

Kontrabas – Jan Krzemiński

Instrumenty perkusyjne – Agnieszka Krzemińska

Źródło i foto: Teatr Nowy Częstochowa

- Advertisement -spot_imgspot_img

Podobne artykuły

- Reklama -spot_img

Najnowsze artykuły