fbpx test

Dzieje się w Bibliotece myszkowskiej! [AUDIO]

Koniecznie przeczytaj

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Myszkowie wraz podległymi jej filiami w znaczący sposób realizują swoje zadania krzewiąc czytelność wśród wielu inicjatyw i projektów oraz angażując lokalną społeczność w szeroko rozumianą kulturę.

Biblioteka obecnie posiada ponad 80 tysięcy woluminów przekraczającą wartość 900 tys. złotych. W 2021 roku zarejestrowano ponad 2,5 tys. czytelników, a na 100 mieszkańców Myszkowa, przypada 9 czytelników. Przez okres pandemii czytelność i odwiedziny gruntownie spadły, lecz dyrekcja z pracownikami wychodzą naprzeciw inicjując szereg możliwości i atrakcji. Z Dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Myszkowie Mirosławą Gajdą na ten temat rozmawiał red. Bartosz Żołnierczyk:

Wśród licznych inicjatyw możemy między innym wziąć udział w:

  • Dyskusyjnym Klubie Książki,
  • Familijnym Biegu z Książką,
  • Spotkaniach literackich
  • Klubie Przyjaciół Biblioteki przy Filii nr 1,
  • Konkursach literackich oraz czytelniczych, Nocy Bibliotek,
  • XX Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom, Narodowym Czytaniu,
  • Klubie Gier Planszowych,
  • Lekcjach przysposobienia bibliotecznego,
  • Wystawach, akcjach czytelniczych online.

Bibliotek posiada także bogate katalogi zbiorów online, audiobooki, lektur audio; dostęp do najnowszej literatury pięknej, popu­larn­onau­kowe­j i naukowej w wybranych przez koordynatora projektu – Bibliotekę Śląską – trzech platform internetowych:

Ebookpoint BIBLIO (firmy Helion) – platforma oferuje beletrystykę, literaturę z dziedzin prawa, ekonomii, księgowości, inżynierii, przewodniki i literaturę podróżniczą oraz cenione publikacje z branży IT wydawnictwa Helion oraz e- kursów.
biblio.ebookpoint.pl
IBUK Libra (Wydawnictwa Naukowego PWN) – serwisu oferującego zwłaszcza literaturę naukowa
libra.ibuk.pl
Legimi (firmy Legimi) – popularnej wśród bibliotek publicznych i ich czytelników bazy kilkudziesięciu tysięcy tytułów głównie literatury pięknej, uzupełnianej na bieżąco nowościami wydawniczymi, z zakupionym dostępem do ebooków poprzez aplikację.
www.legimi.pl

A b y k o r z y s t a ć z e – b o o k ó w , w y s t a r c z y być/zostać czytelnikiem MiPBP w Myszkowie ul. Kościelna 27 lub filii i odebrać osobiście kod PIN niezbędny do założenia konta na wybranej platformie.

Relacja z IV Familijnego Biegu z Książką:

iTVRegion

Odwiedź bibliotekę i bądź na bieżąco:

https://bibliotekamyszkow.blogspot.com/

FB:

Biblioteka główna: https://www.facebook.com/biblioteka.myszkow.39

Filia Mrzygłód: https://www.facebook.com/Miejska-i-Powiatowa-Biblioteka-w-Myszkowie-Filia-Nr-2-w-Mrzyg%C5%82odzie-575889799538798/

- Advertisement -spot_imgspot_img

Podobne artykuły

- Reklama -spot_img

Najnowsze artykuły