fbpx

Z wigorem na pikniku charytatywnym dla Gabrysi chorej na zanik mięśni [FOTO]

Koniecznie przeczytaj

Powoli opadają emocje związane z piknikiem Odlotowe lato – Perspektywa dla Gabrysi, który odbył się 25 czerwca br. w na zamku w Ogrodzieńcu.

Cudowne miejsce u bram zamku w Ogrodzieńcu, wspaniali ludzie, którzy mimo upału nie poddali się i wspólnie z nami zbierali fundusze na dalsze leczenie i rehabilitację Gabriela Szczepara. Gabrysia skradła nasze serca i na pewno nie jest to ostatni raz kiedy się z nią i jej rodzicami widzimy. Jednak to nie koniec tej akcji, to dopiero półmetek . Już niedługo pojawią się tutaj na licytacji wspaniałe upominki przekazane przez sponsorów. Śledźcie nas uważnie – komentują organizatorzy Inicjatywa społeczna Perspektywa.

Strona organizacji: https://www.facebook.com/Perspektywa-102958525165994

Gabrysia Szczepara ma 9 lat, mieszka w Zawierciu i choruje na rdzeniowy zanik mięśni typ 1 .Urodziła się zdrowa lecz do 4 miesiąca nagle zachorowała. Jest na stałe podłączona do respiratora, nie potrafi siedzieć samodzielnie, trzymać głowy i oddychać. Jest karmiona rurką prosto do żołądka. Pomimo tej choroby jest dzieckiem szczęśliwym i uśmiechniętym, a rodzice robią wszystko aby miała najbardziej normalne dzieciństwo i życie. Gabrysia od 4 lat dostaje lek na swoją chorobę, są to zastrzyki w kręgosłup podawane w szpitalu co 4 miesiące. Lek naprawdę pomaga, widzimy to, że choroba nie postępuje, córka jest silniejsza, wykonuje nowe ruchy, ma silniejsze rączki i nóżki, są to minimalne postępy ale najważniejsze że je widzimy i idziemy do przodu. Gabrysia jest dzieckiem sparaliżowanym, leżącym, więc ma obniżoną odporność dlatego bardzo ważna jest dla niej kondycja. Dziewczynka oczywiście jest pilną uczennica drugiej klasy podstawowej, lubi zajęcia bardzo z nauczycielami i spotkania z dziećmi. Gabrysia wymaga stałej intensywnej rehabilitacji, zakup sprzętu specjalistycznego, opieki medycznej oraz zakupu lekarstw, suplementów i odżywek, aby mogła powoli odzyskiwać wszystko to co jej choroba zabrała od pierwszych dni życia. Średnie koszty związane z chorobą córeczki wynoszą około 4-5 tys. zł miesięcznie.

Zrzutka dla Gabrysi: https://zrzutka.pl/uvrkea

Poprzedni artykułMOSiR CUP 2022
Następny artykułJak przeżyć wakacje bez oparzeń?
- Advertisement -spot_imgspot_img

Podobne artykuły

- Reklama -spot_img

Najnowsze artykuły