fbpx

URZĄD SKARBOWY W MYSZKOWIE INFORMUJE O DYŻURACH I DOSTĘPIE DO MATERIAŁÓW DOT. POLSKIEGO ŁADU

Koniecznie przeczytaj

Urząd Skarbowy w Myszkowie informuje o dyżurach pracowników w Urzędzie Skarbowym oraz przekazuje informację o dostępie do materiałów dot. Polskiego Ładu.

Dyżury są realizowane w godz. 8:00-19:00:
– 
telefonicznie pod numerami: 34/3151531 lub 34/3151511
– podczas wizyty w urzędzie.

Zachęcamy do rezerwacji wizyty w Urzędzie Skarbowym przez stronę: http://wizyta.podatki.gov.pl.

Ponadto pracownicy urzędu skarbowego będą pełnić dyżury w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych w dniach 24, 31 stycznia 2022 oraz 7 lutego 2022 roku w godz.: 15.00-17.00 a pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych będą pełnić dyżury w tutejszym urzędzie w dniach 26 stycznia 2022 oraz 9 lutego 2022 roku w godz: 13.00-15.00.


Dostęp do materiałów i informacji dot. Polskiego Ładu

Sposób wyliczenia składek zdrowotnych, obowiązek poboru składek zdrowotnych

W zakresie związanym z obliczeniem, pobraniem oraz wpłatą odpowiedniej wysokości składki na ubezpieczenie zdrowotne pomocna będzie infolinia ZUS pod numerem telefonu 22-560-16-00. Konsultanci są dostępni pon. – pt. w godz. 7.00 – 18.00.

Możecie także Państwo kontaktować się z infolinią Polskiego Ładu pod numerem telefonu 22-765-64-64. Konsultanci są do Państwa dyspozycji poniedziałku do piątku, w godzinach od 8.00 do 16.00. Macie Państwo również możliwość skorzystania ze wsparcia przy pomocy wirtualnego asystenta (chatbox) na stronie https://www.gov.pl/web/polski-lad.

Wątpliwości merytoryczne – podatkowe – związane z Rozporządzeniem w sprawie przedłużania terminów poboru i przekazywania przez niektórych płatników zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych – Dz. U z 2022 r. poz. 28

W zakresie wątpliwości podatkowych związanych z stosowaniem przepisów nowego mechanizmu poboru zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych możecie Państwo uzyskać informacje:

Korzystając z dostępnych informacji na stronach internetowych:

  • Na stronie www.podatki.gov.pl w zakładce Polski Ład – nowe zasady rozliczania zaliczek oraz na stronie www.gov.pl w zakładce Ministerstwo Finansów- Aktualności – Wiadomości – znajdziecie Państwo informacje oraz Webinarium wraz z prezentacją przygotowaną przez Ministerstwo Finansów z praktycznym przewodnikiem dotyczącym zmian
  • Na stronie www.podatki.gov.pl w zakładce Polski Ład – Komunikat Instrukcja dla płatnika znajdziecie Państwo wytyczne w jaki sposób krok po kroku płatnik jest zobowiązany wyliczyć zaliczkę na podatek dochodowy wg nowego mechanizmu.

https://www.podatki.gov.pl/polski-lad/komunikat-instrukcja-dla-platnika-polski-lad/

Telefonicznie – kontaktując się z infolinią Polskiego Ładu pod numerem telefonu 22-765-64-64. Konsultanci są do Państwa dyspozycji poniedziałku do piątku, w godzinach od 8.00 do 16.00. Macie Państwo również możliwość skorzystania ze wsparcia przy pomocy wirtualnego asystenta (chatbox) na stronie https://www.gov.pl/web/polski-lad

Telefoniczne – kontaktując się z Krajową Informacją Skarbową. Konsultanci infolinii Krajowej Informacji Skarbowej są dostępni od poniedziałku do piątku w godz. 8-18 pod numerami: tel. 801 055 055 (dla połączeń z telefonów stacjonarnych), tel. 22 330 03 30 (dla połączeń z telefonów komórkowych).

Po połączeniu się z infolinią i wybraniu w systemie zapowiedzi numeru 8 zostaniesz przekierowany do konsultantów udzielających informacji podatkowych dotyczących Polskiego Ładu i poproszony o określenie tematu rozmowy:

  • Jesteś pracownikiem medycznym – wybierz 0
  • Podatek od towarów i usług, identyfikacja podatkowa – wybierz 1
  • Podatek dochodowy od osób fizycznych (PIT) – wybierz 2
  • Podatek dochodowy od osób prawnych (CIT) – wybierz 3

Inne wątpliwości merytoryczne niż dot. wskazanego rozporządzenia – dotyczące przepisów Polskiego Ładu- zmian w 2022 r. :

W zakresie wątpliwości podatkowych związanych z przepisami Polskiego Ładu i zmian w 2022 roku możecie Państwo uzyskać informacje:

  • Korzystając z dostępnych informacji na stronach internetowych :

Na stronie www.podatki.gov.pl w zakładce Polski Ład znajdziecie Państwo informacje dotyczące:
– PIT 0 da seniorów
– Preferencji dla klasy średniej
– PIT-2
– Informacji dla Płatnika
– zerowego PIT dla rodzin 4+
– wysokości wynagrodzeń (kalkulator wynagrodzeń)

Źródło: miastomyszkow.pl

Foto: gov.pl

- Advertisement -spot_imgspot_img

Podobne artykuły

- Reklama -spot_img

Najnowsze artykuły