fbpx test

Uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego z Myszkowa w Olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”. Chcą nieść pomoc Domom Dziecka na terenie ich miasta i okolic

Koniecznie przeczytaj

Fundacja „Zwolnieni z teorii” z Warszawy, uruchomiła platformę internetową dla studentów i licealistów do tworzenia własnych projektów zaangażowania społecznego. Jest to największe w Polsce tego typu przedsięwzięcie.

Do Olimpiady zgłosiła się 4 osobowa grupa uczniów z Zespołu Szkół nr 1 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Myszkowie z projektem „helping cookies”.
Ich celem jest pomoc finansowa, rzeczowa, oraz organizacja zajęć rozwojowych dla podopiecznych Domów Dziecka z Myszkowa i okolic. Uczniowie na realizacje celów podjęli się organizacji kiermaszu słodkości w swojej szkole, prężnie prowadzili kwesty finansowe we własnych środowiskach, utworzyli internetową zbiórkę pod linkiem: https://pomagam.pl/cnpc67 oraz stworzyli profil akcji na Facebooku: https://www.facebook.com/helping-cookies-111883737983830/ .

Doprowadzenie tej Olimpiady do końca z sukcesem jest dla nas bardzo ważne, gdyż znamy wiele osób pochodzących z Domów Dziecka i wiemy, że takim młodym ludziom nie jest łatwo w życiu. Swoim działaniem mamy także zamiar uświadomić wielu osobom czym jest życie bez rodzinnego domu. Dzięki naszemu zaangażowaniu mamy nadzieję pomóc wielu potrzebującym! – komentują uczniowie

Po rejestracji grupa uzyskała dostęp do bazy informacji z dziedzin zarządzania projektami. Umożliwia to skuteczne działanie na rzecz rozwiązania wybranego problemu społecznego.

Grupa, która zrealizuje swój pomysł i projekt, zostaje finalistą, otrzymując międzynarodowy certyfikat z zarządzania. Poprzez projekt uczniowie pomagają innym, zdobywają doświadczenie, międzynarodowe certyfikaty i nagrody.

Główna strona projektu: https://zwolnienizteorii.pl/

red. Bartosz Żołnierczyk

Źródło: https://zwolnienizteorii.pl/

Foto: https://zwolnienizteorii.pl/

- Advertisement -spot_imgspot_img

Podobne artykuły

- Reklama -spot_img

Najnowsze artykuły