fbpx test

Stowarzyszenie Aktywna Jura w Myszkowie zaprasza już w niedziele 6 marca do kibicowania uczestnikom wydarzenia – Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Koniecznie przeczytaj

W 2011 r. dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to święto, honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP. Żołnierze Wyklęci – działający w ramach powojennego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego pozostali wierni złożonej przysiędze żołnierskiej i bezkompromisowi w kwestii współpracy z władzą komunistyczną. Propaganda PRL określała ich mianem faszystów i pospolitych bandytów.

Rozpoczęcie biegu – 6 marca 2022 r. godz. 12:00, w pobliżu ośrodka sportowo-rekreacyjnego „Dotyk Jury” na ulicy Granicznej w Myszkowie, pomiędzy wylotami Rysia i ul. Lisia. Zakończenie biegu – 6 marca 2022 r. godz. 14.00, w pobliżu ośrodka sportowo-rekreacyjnego „Dotyk Jury” na ulicy Granicznej w Myszkowie, pomiędzy wylotami Rysia i ul. Lisia.

Trasa Biegu będzie przebiegała ulicami: Graniczną, Millenium, Szeroką, Papieską, Słoneczną, Millenium, Graniczną. Dystans: 1963m. Symbolizuje on datę śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego – Józefa Franczaka „Lalka”. Opłata za pakiet startowy
i uczestnictwo w biegu: 15 zł brutto, za pośrednictwem formularza rejestracyjnego.

W tym roku w #BiegTropemWilczym w #Myszkowie udział weźmie ponad 300 biegaczy z 66 miast i miasteczek woj. śląskiego. Nie możemy się doczekać aż wszyscy się spotkamy i wspólnie oddamy cześć Żołnierzom Niezłomnym.

INFO: https://tropemwilczym.org/

/…/ Ponieważ żyli prawem wilka
Historia o nich głucho milczy
Pozostał po nich w białym śniegu
Żółtawy mocz i ślad ich wilczy.

Zbigniew Herbert

Studio TV Niedziela

Źródło: https://dostartu.pl

Foto: https://dostartu.pl

- Advertisement -spot_imgspot_img

Podobne artykuły

- Reklama -spot_img

Najnowsze artykuły