fbpx

Rewitalizacja centrum Myszkowa. Trwają decyzje odnośnie dawnego budynku PKS na potrzeby biblioteki miejskiej, nowych miejsc parkingowych i inne

Koniecznie przeczytaj

Podczas LIII Sesji Rady Miasta w Myszkowie, burmistrz Włodzimierz Żak, przedstawił sprawozdanie za działalność międzysesyjną. Odniósł się między innymi do realizacji projektu rewitalizacji centrum Myszkowa.

Oczekujemy na wydanie decyzji o pozwoleniu na budowę dla budowy oraz rozbudowy budynku dawnego dworca PKS na potrzeby biblioteki miejskiej wraz z wewnętrzną instalacją gazową i kotłownią, zagospodarowaniem terenu, budową 40 zewnętrznych miejsc postojowych, oraz budową zewnętrznej infrastruktury technicznej przy ul. 1 Maja 2. Trwa procedura uzyskania decyzji na budowę. 28 lipca br. zostało wszczęte postępowanie administracyjne w sprawie wydania decyzji o pozwoleniu na budowę dla zintegrowanego centrum przesiadkowego oraz na budowę budynku usługowego wraz z zagospodarowaniem terenu i przebudową istniejącego parkingu przy ul. 3 Maja oraz przebudową i budową infrastruktury technicznej w rejonie opracowania (sieci i przyłącza) w ramach Rewitalizacji centrum. Ponadto, po raz trzeci wystąpiliśmy z pismem do TNT proponując szybszą procedurę wykupu poprzez ustalenie wartości majątku na podstawie wartości środka trwałego TNT. 14 lipca zawarliśmy  umowę ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich Oddział Częstochowa na szczegółową weryfikację dokumentacji projektowej dot. rewitalizacji centrum. 22 lipca br. odbyło się spotkanie przedstawicieli Gminy, architektów i przedsiębiorców dotyczące sytuowania parkingów w centrum miasta. Gmina zaoferowała działkę, dając tym samym, dodatkowe, 24 miejsca parkingowe – odniósł się Burmistrz Myszkowa.

FOTO: 4am Architekci

- Advertisement -spot_imgspot_img

Podobne artykuły

- Reklama -spot_img

Najnowsze artykuły