fbpx

POLICJA:TRWA OGÓLNOPOLSKA AKCJA DROGÓWKI NURD

Koniecznie przeczytaj

Dzisiaj (17.02) w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzą działania NURD. Pomimo tego, że nadrzędnym celem działań jest troska o bezpieczeństwo „Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego”, czyli pieszych i rowerzystów, mundurowi będą zwracali uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem. Nikt z łamiących przepisy nie może liczyć bowiem na taryfę ulgową.

Genezą policyjnych działań „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”, w skrócie NURD, jest troska o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów – czyli tych użytkowników dróg, którzy w żaden sposób nie są chronieni nadwoziem pojazdu, a wręcz są zagrożeni kontaktem z nim.

Działania „NURD” wpisują się w szereg zadań realizowanych przez Policję na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nadzorem objęte zostaną miejsca, które są szczególnie niebezpieczne dla pieszych.

Przypominamy, że kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, powinien zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu. Ponadto, jeśli skręca w drogę poprzeczną, jest zobowiązany ustąpić pierwszeństwa pieszemu przechodzącemu na skrzyżowaniu przez jezdnię drogi, na którą wjeżdża.

Apelujemy także do niechronionych uczestników ruchu drogowego o rozsądek na drodze oraz używanie elementów odblaskowych w trosce o własne bezpieczeństwo – nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale na wszystkich nieoświetlonych drogach, także w obszarze zabudowanym. Korzystanie z elementów odblaskowych kilkukrotnie zwiększa widoczność pieszego, czy rowerzysty, przez co kierujący pojazdem ma więcej czasu na wykonanie manewru wymijania, omijania bądź hamowania.

Pamiętajmy!
Partnerstwo na drodze i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego, prowadzi do zwiększenia bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.

A tak wygląda dzisiejsza akcja myszkowskiej drogówki, którą wspiera żarecka Straż Miejska:

Źródło i foto: https://myszkow.policja.gov.pl/

- Advertisement -spot_imgspot_img

Podobne artykuły

- Reklama -spot_img

Najnowsze artykuły