fbpx

POLICJANCI ROZMAWIALI Z DZIEĆMI O BEZPIECZEŃSTWIE W CZASIE FERII I NIE TYLKO…

Koniecznie przeczytaj

Myszkowscy policjanci z Zespołu do Spraw Nieletnich myszkowskiej komendy w ostatnim czasie odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej numer 2, Szkoły Podstawowej numer 6, oraz z Żarek Letnisko. Podczas spotkań, jakie odbyli w klasach rozmawiali z młodzieżą o bezpieczeństwie- nie tylko w czasie zbliżających się ferii, tym bezpieczeństwie w ruchu drogowym, ale i o tym codziennym oraz w Internecie. Sporą część spotkań poświęcono problematyce cyberprzemocy.

Starszy aspirant Damian Haber i sierżant sztabowy Łukasz Czapniki  przeprowadzili cykl spotkań z uczniami szkół podstawowych położonych w rejonie powiatu myszkowskiego. Z uczestnikami spotkań rozmawiali o bezpieczeństwie w czasie zbliżających się ferii zimowych, było też o bezpieczeństwie w ruchu drogowym ale przede wszystkim o problematyce cyberprzemocy, z którą z racji częstego spędzania czasu w sieci, niemal każdy młody użytkownik Internetu miał już styczność. Policjanci mówili o tym jak reagować na cyberprzemoc, jak sobie radzić kiedy staniemy się obiektem ataku oraz w jaki sposób minimalizować to zjawisko. Na zakończenie spotkania, każdy uczeń otrzymał opaskę odblaskową i ulotkę informacyjną. Wszystko po to, aby bezpiecznie spędzić zimowe ferie. Z uwagi na obowiązujące obostrzenia spotkania odbyły się z zachowaniem reguł reżimu sanitarnego.

Bezpieczne ferie zimowe:

Organizatorzy zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży mają możliwość sprawdzenia przez policjantów stanu technicznego autokaru i stanu psychofizycznego kierowcy, przed wyruszeniem w trasę. W tym celu prosimy z kilkudniowym wyprzedzeniem powiadomić właściwą miejscowo jednostkę Policji o chęci przeprowadzenia takiej kontroli. W trakcie zgłoszenia należy podać:

  • datę i godzinę wyjazdu,
  • liczbę autokarów.

Jednocześnie informujemy, że na stronie https://bezpiecznyautobus.gov.pl każdy może sprawdzić zarejestrowany pojazd, który przeznaczony jest do przewozu więcej niż 9 osób. Wstępnej weryfikacji autobusów szkolnych i wycieczkowych może dokonać także każdy rodzic. Wystarczy wpisać numer rejestracyjny i dowiedzieć się, czy autokar, którym mamy podróżować my lub nasi najbliżsi:

  • ma ważne obowiązkowe ubezpieczenie OC,
  • ma aktualne badanie techniczne oraz jaki był stan licznika pojazdu przy ostatnim przeglądzie,
  • jaka jest nominalna liczba miejsc w danym pojeździe,
  • nie figuruje jako wyrejestrowany lub kradziony. 

Wykaz miejsc kontroli autokarów dla poszczególnych miejscowości województwa śląskiego znajdziecie Państwo w linku poniżej:

https://slaska.policja.gov.pl/download/35/690742/PUNKTYKONTROLIAUTOBUSOWFERIE2022wojslaskie.pdf

Kamlotki

Źródło: https://myszkow.policja.gov.pl/

Foto: https://myszkow.policja.gov.pl/

- Advertisement -spot_imgspot_img

Podobne artykuły

- Reklama -spot_img

Najnowsze artykuły