fbpx

POLICJA: KRYMINALNI Z MYSZKOWA PRZEJĘLI NARKOTYKI ORAZ PRĘŻNIE WALCZĄ Z NARKOBIZNESEM

Koniecznie przeczytaj

Za posiadanie narkotyków odpowie 26-letni mężczyzna. Śledczy znaleźli i zabezpieczyli w jego mieszkaniu marihuanę. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut. Grozi mu nawet 3 lata za kratami. Policjanci zatrzymali także dwóch mężczyzn w wieku 19 i 25 lat. Obaj wpadli podczas kontroli drogowej, którą przeprowadzili mundurowi na ulicy Kopernika w Myszkowie.

Do zatrzymania w pierwszym przypadku doszło 20.01 b.r. rano w Myszkowie w jednym z mieszkań. Kryminalni przeszukali tam pomieszczenia, bo mieli informację, że 26-latek może posiadać narkotyki. Podczas prowadzonych czynności odnaleźli i zabezpieczyli woreczek z wypełniony zielonym suszem. Substancję zabezpieczono, a mężczyznę zatrzymano. Badanie testerem potwierdziło, że jest to marihuana z której można przygotować 19 „działek” tego narkotyku. Podczas przesłuchania przyznał się do winy. Za posiadanie środków zabronionych do więzienia może teraz trafić nawet na 3 lata. Wkrótce stanie przed obliczem sądu.

W drugim przypadku jak się okazało pojazdem marki Renault kierował 27-latek z Żarek, który przewoził dwóch pasażerów. Przy obydwu pasażerach mundurowi ujawnili narkotyki. Starszy z nich 25-latek z Żarek w rękawie ukrywał papierowy zwitek z zawartością zielonego suszu. Test potwierdził, że to marihuana. Najmłodszy z nich- 19-latek z Myszkowa w skarpecie ukrywał woreczek z białą substancją. Jak się okazało była to amfetamina. Obaj trafili do policyjnego aresztu. W najbliższym czasie o losach podejrzanego zdecyduje prokurator i sąd.

Prawie codziennie nasi policjanci zatrzymują osoby posiadające narkotyki. Ustalaniu sprawców tego rodzaju przestępstw sprzyja brak akceptacji społeczeństwa dla zjawiska narkomanii. Wiele informacji pochodzi od mieszkańców. Często zwykła anonimowa wiadomość skutkuje „wyłuskaniem” dilera, a w konsekwencji uchronieniem czyjegoś dziecka od uzależnienia.

Kwestię odpowiedzialności karnej za posiadanie narkotyków porusza art. 62 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Kara przewidziana za posiadanie np. marihuany to 3 lata pozbawienia wolności. Jednocześnie ustawa przewiduje zaostrzenie kary – w sytuacji, gdy podejrzany był w posiadaniu znacznej ilości – do 10 lat 

Źródło: https://myszkow.policja.gov.pl/

Foto: https://myszkow.policja.gov.pl/

- Advertisement -spot_imgspot_img

Podobne artykuły

- Reklama -spot_img

Najnowsze artykuły