fbpx

Największy Bieg Tropem Wilczym w Śląskiem za nami. Ponad 300 uczestników w Myszkowie [VIDEO + FOTO]

Koniecznie przeczytaj

Miasto Myszków może szczycić się zorganizowaniem największego biegu w województwie Śląskim w ramach projektu „Tropem Wilczym” upamiętniającego Żołnierzy Wyklętych. W biegu wzięło udział ponad 300 biegaczy z 66 miast i miasteczek w Polsce.

X Jubileuszowy #BiegTropemWilczym w Myszkowie otworzyła Europoseł Jadwiga Wiśniewska. To z inicjatywy Pani Europoseł od 2018r. w Myszkowie odbywają się biegi ku chwale Żołnierzy Niezłomnych. To dla nas prawdziwy zaszczyt, że to właśnie Europoseł Jadwiga Wiśniewska jest patronem honorowym #BiegTropemWilczym. Dziękujemy Pani Poseł za nieocenione wsparcie i wszelką życzliwość, ale przede wszystkim za wiarę w nas i motywację! Dziękujemy, że możemy uczyć się od najlepszych!

Bieg wystartował punktualnie o godzinie 12:00. Po przebiegnięciu dystansu 1963 metrów przez wszystkich biorących udział, odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla uczestników biegu oraz wcześniej przeprowadzanych konkursów w tematyce związanej z Żołnierzami Wyklętymi. Do mety pierwszy przybiegł Adam Kukowka – z klubu sportowego: „O co biega” w Kaletach.

Kiedyś organizowałam ten bieg z najbliższymi przyjaciółmi i współpracownikami. Obecnie ta organizacja biegu się rozrasta. Stowarzyszenie Aktywna Jura podjęło się współorganizacją tego biegu i teraz razem to robimy. Budujemy sztafetę pokoleń – po nas muszą przyjść ci, którzy muszą pamiętać i tą pałeczkę pamięci wezmą w swoje dłonie – komentuje Europoseł Jadwiga Wiśniewska.

Na „Dotyku Jury” w Myszkowie na starcie stanęło ponad 300 uczestników. Bieg
połączył pokolenia, bowiem najmłodszy uczestnik miał zaledwie 2 lata, zaś najstarszy
77 lat. Hołd Żołnierzom Wyklętym oddali m.in. uczniowie klas mundurowych,
funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej, kadeci z Centralnej Szkoły
Państwowej Straży Pożarnej, pasjonaci nordic walking, zawodnicy klubów
sportowych, ale przede wszystkim mieszkańcy woj. śląskiego, którzy chcieli
upamiętnić Żołnierzy Niezłomnych – powiedział Maciej Maślankiewicz, członek
Stowarzyszenia Aktywna Jura zaangażowany w organizację Biegu.

Relacja biegu z Myszkowa:

red. Bartosz Żołnierczyk

- Advertisement -spot_imgspot_img

Podobne artykuły

- Reklama -spot_img

Najnowsze artykuły