fbpx

Myszków z patriotycznymi rondami

Koniecznie przeczytaj

Radni Miasta Myszków zadecydowali o nadaniu patriotycznych nazw dwóm rondom znajdującym się w mieście. W dobie panującej sytuacji politycznej na świecie, wszyscy jednomyślnie głosowali za przyjęciem nazw podkreślających wspólnotę narodową.

Z propozycją wyszli radni Prawa i Sprawiedliwości, proponując: Rondo Rzeczpospolitej – znajdujące się przy ulicy Pułaskiego i obwodnicy w ciągu drogi wojewódzkiej nr 791 (obręb Myszków). Rondo Niepodległości – znajdujące się przy ulicy Koziegłowskiej i Letniskowej w Myszkowie (obręb Nowa Wieś).

Nazwy podkreślą, iż żyjemy w kraju, w którym suwerenną władzę stanowi naród. Nawiążemy w ten sposób także do historycznych tradycji I i II Rzeczypospolitej, uwidaczniając ciągłość historyczną państwa polskiego na przestrzeni wieków. Uczcimy odzyskanie przez naszą Ojczyznę niepodległości w 1918 roku. Podkreślimy także, że żyjemy w kraju wolnym i suwerennym, co jest wartością ponadczasową i pozostającą ponad podziałami politycznymi i światopoglądowymi – komentują inicjujący projekt radni.

Głosowanie nad projektem uchwały odbyło się 5 maja br.

Fot. depositphotos.com

- Advertisement -spot_imgspot_img

Podobne artykuły

- Reklama -spot_img

Najnowsze artykuły