fbpx

MRiPS: Pracodawco, masz pytanie dot. zatrudnienia obywatela Ukrainy? Zadzwoń na naszą infolinię! (komunikat)

Koniecznie przeczytaj

MRiPS informuje:

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej uruchamia infolinię 22 245 61 05 dla pracodawców, którzy będą mieli pytania dotyczące zgłaszania ofert pracy dla obywateli Ukrainy. Dyżurni eksperci będą odpowiadać na pojawiające się pytania i wątpliwości. Pytania będzie można kierować również drogą mailową na adres pracaua@mrips.gov.pl. W związku z działaniami wojennymi na terenie Ukrainy do Polski przybywają kolejni poszukujący bezpiecznego schronienia obywatele tego kraju. Wielu z nich planuje zostać w Polsce na dłużej – i pracować.

W związku z tym Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej uruchamia infolinię 22 245 61 05 dotyczącą sposobów składania ofert pracy do urzędów pracy i zatrudniania obywateli Ukrainy. Infolinia działa od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 -15:00.

Infolinia krok po kroku

Po wybraniu numeru 22 245 61 05:

• Wybierz 1 jeżeli chcesz uzyskać informacje dotyczące zgłaszania ofert pracy do urzędów pracy.• Wybierz 2 jeżeli chcesz uzyskać informacje dotyczące zatrudniania obywateli Ukrainy.

– Dyżurni eksperci będą odpowiadać na wszelkie pojawiające się pytania i wątpliwości w tym zakresie. Pytania będzie można kierować również drogą mailową na adres pracaua@mrips.gov.pl – mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Jesteś pracodawcą i chcesz zatrudnić obywatela?

Jeżeli jesteś pracodawcą i chcesz zatrudnić obywatela Ukrainy zgłoś swoją ofertę pracy poprzez formularz online na stronie https://www.praca.gov.pl, na email urzędu pracy lub osobiście w najbliższym powiatowym urzędzie pracy (lista teleadresowa urzędów https://psz.praca.gov.pl/wybor-urzedu).

Pamiętaj, aby w uwagach oferty dodać komentarz, że oferta skierowana jest do obywateli Ukrainy.

Na każdym etapie składania oferty pracy możesz liczyć na wsparcie – oprócz infolinii MRiPS –pracowników urzędów pracy lub konsultantów Zielonej Linii tel. 19524.W celu zgłoszenia oferty pracy przygotuj następujące informacje:

• nazwę firmy, adres, numer telefonu, numer identyfikacji podatkowej,• nazwę stanowiska pracy, liczbę wolnych miejsc pracy w ramach stanowiska z uwzględnieniem liczby wolnych miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych, • ogólny zakres obowiązków, • miejsce wykonywania pracy, • rodzaj umowy stanowiącej podstawę wykonywania pracy, • wysokość proponowanego wynagrodzenia brutto, • datę rozpoczęcia pracy, informację o systemie i rozkładzie czasu pracy, system wynagradzania, wymiar czasu pracy i okres zatrudnienia w przypadku pracy na podstawie umowy o pracę albo okres wykonywania umowy w przypadku umowy cywilnoprawnej, • jakie są oczekiwania wobec kandydatów do pracy, w tym: poziom wykształcenia, umiejętności, uprawnienia, doświadczenie zawodowe, znajomość języków obcych z określeniem poziomu ich znajomości.

Aby zwiększyć dostępność oferty pracy dla obywateli Ukrainy poproś urząd pracy o przetłumaczenie oferty na język ukraiński. Możesz też sam przesłać tłumaczenie oferty na język ukraiński co przyspieszy jej realizację. Twoja oferta zostanie wprowadzona do systemu teleinformatycznego urzędów pracy i upowszechniona w Centralnej Bazie Ofert Pracy – https://oferty.praca.gov.pl (w tym w języku ukraińskim).

Pomagam Ukrainie

Gotowość do zatrudnienia obywateli Ukrainy można zgłosić również za pośrednictwem strony https://pomagamukrainie.gov.pl/.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

Foto: shutterstock

- Advertisement -spot_imgspot_img

Podobne artykuły

- Reklama -spot_img

Najnowsze artykuły