fbpx

MF: 1,63 mld zł na dofinansowanie wychowania przedszkolnego

Koniecznie przeczytaj

JST otrzymają 1,63 mld zł na dofinansowanie zadań w zakresie wychowania przedszkolnego – poinformował resort finansów. Ministerstwo przypomniało też, że pod koniec lutego przekazano również samorządom prawie 180 mln zł z rezerwy subwencji oświatowej w budżecie państwa na wsparcie szkół w obszarze pomocy psychologiczno-pedagogicznej.

„Minister finansów zwiększył dziś o 1,63 mld zł wydatki w części budżetu państwa, która jest w dyspozycji wojewodów. Środki te są przeznaczone na udzielenie samorządom dotacji celowej z budżetu państwa na realizację zadań w zakresie wychowania przedszkolnego dzieci w 2022 r.” – napisano w komunikacie MF opublikowanym 16 marca.

Resort wyjaśnił, że dotacji na ten cel udzielają samorządom wojewodowie, którzy przekazują co miesiąc środki. Pierwsza część dotacji zostanie przekazana niezwłocznie z wyrównaniem za okres od początku roku budżetowego.

W komunikacie MF przypomniało też, że 28 lutego resort przekazał również samorządom prawie 180 mln zł na wsparcie szkół w obszarze pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Środki te pochodzą z rezerwy subwencji oświatowej w budżecie państwa.

Źródło i foto: PAP

- Advertisement -spot_imgspot_img

Podobne artykuły

- Reklama -spot_img

Najnowsze artykuły