fbpx

Kwalifikacja wojskowa w Powiecie Myszkowskim

Koniecznie przeczytaj

W Starostwie Powiatowym w Myszkowie trwa kwalifikacja wojskowa, która rozpoczęła się 30 maja. Zakończenie przewidziano na 15 czerwca 2022 r.

🔷Celem kwalifikacji jest ustalenie zdolności do czynnej służby wojskowej osób podlegających temu obowiązkowi oraz osób zgłaszających się w trybie ochotniczym do pełnienia służby wojskowej, które ukończyły 18 rok życia.

🔶W Powiecie Myszkowskim w 2022 roku do kwalifikacji wojskowej zobowiązanych jest się stawić 307 mężczyzn i 12 kobiet.

W pierwszym dniu, na sali sesyjnej kwalifikantów przywitali🤝 Wicestarosta Mariusz Morawiec, Szef Wojskowego Centrum Rekrutacji 🤝 ppłk. Mariusz Błaszczyk, Naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych 🤝 Agnieszka Żmudzka.

🔷W skład Powiatowej Komisji Lekarskiej dla Powiatu Myszkowskiego wchodzą: Przewodniczący: lek. med. Sławomir Cichoń, Sekretarz: Marta Marchewka i Pielęgniarka: Iwona Ślęzańska.

🔶 Obowiązkowi stawienia się do kwalifikacji wojskowej w 2022 r. podlegają:

1. mężczyźni urodzeni w 2003 r. tzw. „rocznik podstawowy”;

2. mężczyźni urodzeni w latach 1998—2002, którzy nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej;

3. osoby urodzone w latach 2001-2002, które:

👉zostały uznane przez powiatowe komisje lekar¬skie, ze względu na stan zdrowia, za czasowo niezdolne do czynnej służby wojskowej, jeżeli okres tej niezdolności upływa przed zakończe¬niem kwalifikacji wojskowej,

👉zostały uznane przez powiatowe komisje lekar¬skie, ze względu na stan zdrowia, za czasowo niezdolne do czynnej służby wojskowej, jeżeli okres tej niezdolności upływa po zakończeniu kwalifikacji wojskowej i złożyły, w trybie art. 28 ust. 4 i 4b ustawy z dnia 21 listopada 1967 r. o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypo¬spolitej Polskiej, wnioski o zmianę kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej przed zakończeniem kwalifikacji wojskowej,

4. kobiety urodzone w latach 1998—2003, posiadające kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej, oraz kobiety pobierające naukę w celu uzyskania tych kwalifikacji, które w roku szkolnym lub akademickim 2021/2022 kończą naukę w szkołach medycznych i weterynaryjnych oraz na kierunkach psychologicznych, albo będące studentkami lub absolwentkami tych szkół lub kierunków, o których mowa w § 2 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 11 marca 2010 r. w sprawie wskazania grup kobiet poddawanych obowiązkowi stawienia się do kwalifikacji wojskowej.

5. osoby, które ukończyły 18 lat i zgłosiły się ochotniczo do kwalifikacji wojskowej, jeżeli nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej tzw. „ochotnicy”.

Powiat Myszkowski

Poprzedni artykułPLAŻOWY DOTYK JURY 2022
Następny artykułJURAJSKI FESTYN RODZINNY
- Advertisement -spot_imgspot_img

Podobne artykuły

- Reklama -spot_img

Najnowsze artykuły