Wydarzenia kryminalne, drogowe i bezpieczeństwo w powiecie myszkowskim 28. 12.2020 – 2.01.2021

Śpiący dróżnik

O wielkim szczęściu mogą mówić pasażerowie pociągu osobowego i uczestnicy ruchu drogowego, którzy dojeżdżali 30.12.2020 roku o 15.25 do przejazdu kolejowego w Myszkowie przy ulicy Koziegłowskiej. Prowadzący skład maszynista, zbliżając się do przejazdu kolejowego Myszków-Nowa Wieś zauważył, że w miejscu, gdzie powinien być zamknięty przejazd kolejowy, już z daleka widać ruch pojazdów. Dzięki jego wzmożonej czujności i zimnej krwi, maszynista wyhamował skład tuż przed przejazdem. Jak się okazało, rogatki były podniesione, a ruch pojazdów odbywał się ”normalnie”. Zaniepokojony tym widokiem maszynista powiadomił służby, a te odkryły, że odpowiedzialny za bezpieczeństwo w tym miejscu 35-latek… uciął sobie właśnie drzemkę.

Dokładne okoliczności tego zdarzenia badają teraz myszkowscy kryminalni.

Pijana spowodowała kolizję

W poniedziałek 23.12.2020 roku, około godziny 18.30 policjanci ruchu drogowego otrzymali wezwanie na miejsce kolizji, gdzie kierująca fiatem punto „zahaczyła” inny pojazd i odjechała z miejsca. Pokrzywdzony ruszył za nią i do przyjazdu patrolu nie spuszczał jej z oka. Aż do momentu kiedy kobieta zjechała na jedną z posesji w Poraju i weszła do środka. Stróże prawa zaraz za nią weszli do mieszkania. Zastali w nim kompletnie pijaną 46-latkę. Jak się szybko okazało, to właśnie ona w takim stanie siedziała „za kółkiem”fiata punto. Kobieta została przebadana na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Badanie dało wynik prawie 3.5 promila alkoholu w jej organizmie. Szybko też wyszło na jaw, że kobieta w takim stanie odważyła się jechać fiatem pomimo obowiązującego ją sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz odpowie za jazdę „na podwójnym gazie” pomimo sądowego zakazu oraz spowodowanie kolizji drogowej. Grożą jej nawet 3 lata za kratkami. Wkrótce odpowie przed sądem.

Narkotyki w Koziegłowach

Kryminalni z Myszkowa otrzymali informację, że 19-letni mieszkaniec gminy Koziegłowy w swoim mieszkaniu może przechowywać narkotyki. Wobec powyższego 21.12.2020 r. rano zapukali do jego drzwi. Wewnątrz śledczy natrafili na foliowy worek wypełniony zielonym suszem. Tester wykazał, że przejęta substancja to marihuana, z której można było przygotować 40 działek dilerskich tego narkotyku. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał już zarzut. Teraz będzie tłumaczyć się w sądzie. Grozi mu kara do 3 lat więzienia. 

Źródło : KPP Myszków