fbpx test

Koncert Finałowy Festiwalu Piosenek Janusza Gniatkowskiego 25 czerwca w Poraju

Koniecznie przeczytaj

Już w najbliższą sobotę – 25 czerwca odbędzie się Koncert Finałowy XIII Ogólnopolskiego Festiwalu piosenek J. Gniatkowskiego. Oprócz tegorocznych Laureatów wystąpią przed Państwem wspaniałe Gwiazdy.

Na scenie plenerowej przed GOK zaśpiewają dla Państwa artyści, których występ na pewno umili sobotni wieczór i na długo zostanie w pamięci. Ze sceny popłyną nie tylko znane i lubiane piosenki Janusza Gniatkowskiego, które będzie można wspólnie zaśpiewać, ale również utwory autorskie zaproszonych Gwiazd.

Specjalnie dla Państwa wystąpią: Krystyna Maciejewska-GniatkowskaMagdalena BednarkiewiczOrest Tsymbala i Janusz Szrom.

Krystyna Maciejewska-Gniatkowska – piosenkarka, autorka tekstów piosenek i scenariuszy, juror. Pomysłodawca i Dyrektor Artystyczny Ogólnopolskich Festiwali Piosenek Janusza Gniatkowskiego w Poraju, obecnie jest Kierownikiem Artystycznym tego Festiwalu. Ze swoim mężem Januszem Gniatkowskim koncertowała w kraju i za granicą, w tym w ZSRR i USA. Nagrywała z orkiestrą Jerzego Haralda. Tłumaczyła z języków obcych lub pisała własne teksty do wielu piosenek, tj.: „Czy coś się stało”, „Vaya con Dios to my”, „Nasz pierwszy świt”. Odznaczona: Złotym Krzyżem Zasługi, Złotym Medalem Zasłużonym dla Województwa Śląskiego, Zasłużony dla Kultury Polskiej, a także tytułem Honorowy Obywatel Gminy Poraj.

Magdalena Łągiewka-Bednarkiewicz – nauczyciel emisji głosu w Liceum „ALA” w Częstochowie oraz w Szkole Muzycznej JSK w Sosnowcu. Wokalistka, założycielka oraz liderka zespołu „Dzika Plaża”, pasjonatka śpiewu. Zdobywczyni wielu nagród na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenek Janusza Gniatkowskiego. Najważniejsze z nich, to nagroda od samego Janusza Gniatkowskiego oraz „Grand Prix” na IV Festiwalu.

Orest Tsymbala – urodził się i mieszka we Lwowie. Ukończył wydział aktorski wydziału wokalnego lwowskiego Instytutu Wyższej Muzyki im. Mikołaja Łysenko (obecnie Lwowska Narodowa Akademia Muzyczna im. Mikołaja Łysenki). Ukraiński piosenkarz, autor wielu artystycznych projektów i miłośnik twórczości Janusza Gniatkowskiego. Kilkakrotnie występował jako gwiazda Koncertu Finałowego Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenek Janusza Gniatkowskiego. Pomysłodawca i organizator ukraińskiej edycji Festiwalu. Wielokrotny juror Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenek Janusza Gniatkowskiego organizowanego w Gminie Poraj.

Janusz Szrom – polski wokalista jazzowy, nauczyciel śpiewu oraz publicysta. Na polskiej scenie jazzowej obecny jest od 1994 roku. Wielokrotnie brał udział w festiwalach muzycznych, m.in.: Jazz nad Odrą, Jazz Jamboree, Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Janusz Szrom sześciokrotnie został wybrany Jazzowym Wokalistą Roku według plebiscytu miesięcznika „Jazz Forum”. Oprócz wokalistyki, zajmuje się również komponowaniem, aranżowaniem oraz nauczaniem. Od wielu lat wykłada na Międzynarodowych Warsztatach Jazzowych w Puławach i Chodzieży. Był również nauczycielem śpiewu w telewizyjnych programach muzycznych „Jak oni śpiewają” oraz „Fabryka Gwiazd”. Od 2017 r. jest dyrektorem artystycznym Warsztatów Muzycznych w Chodzieży. W 2018 roku wystąpił w Częstochowie podczas jubileuszowego koncertu z okazji 90-tych urodzin Janusza Gniatkowskiego. Wcześniej – w 2015 roku, mogliśmy go usłyszeć podczas częstochowskiego koncertu piosenek Janusza Gniatkowskiego pt. „Apasjonata”. Był jurorem XI Festiwalu Piosenek Janusza Gniatkowskiego. Nie zapomnieliśmy również o naszych najmłodszych, którzy mieli obiecane darmowe dmuchańce – będą one dostępne w dniu Koncertu, tj. 25 czerwca od godz. 16.00 na placu za GOK.

- Advertisement -spot_imgspot_img

Podobne artykuły

- Reklama -spot_img

Najnowsze artykuły