fbpx

Klub Strzelecki LOK Myszków po gruntownej przebudowie

Koniecznie przeczytaj

Gmina Myszków będąca właścicielem Strzelnicy zlokalizowanej przy ul. Słowackiego w Myszkowie na przestrzeni drugiej połowy 2021 roku dokonała gruntownej przebudowy obiektu, dzięki wsparciu i zaangażowaniu Klubu Strzeleckiego LOK Myszków.

Inwestycja między innymi polegała na rozbudowie budynku strzelnicy w ramach istniejącego obszaru strzelnicy w sposób, który poprawił warunki bezpieczeństwa oraz zmniejszył uciążliwości funkcjonowania obiektu dla pobliskich terenów mieszkaniowych.

Ponadto został wykonany szereg przechwytywaczy pocisków, które pozwoliły na zamknięcie górnej płaszczyzny strzelania poniżej korony kulochwytów, a wykonany przechwytywacz z pułapką rykoszetów na kulochwycie głównym, zapobiegnie wydostawaniu się ewentualnych rykoszetów od wałów kulochwytów poza obszar strzelnicy.

Dla poprawy bezpieczeństwa zostało wykonane ogrodzenie zapobiegające wtargnięciu na teren osi strzeleckich osób postronnych i zwierząt.

Na dzień dzisiejszy tj. 2022-02-11 nie został opracowany harmonogram wykorzystania strzelnicy.
W sprawach związanych z możliwością skorzystania ze strzelnicy należy kontaktować się z zarządcą strzelnicy. 

Na przebudowę strzelnicy Gmina Myszków otrzymała dofinansowanie z programu „Kształtowanie postaw patriotycznych” – zadanie: „Strzelnica w powiecie 2021” w wysokości 836.947,19zł, angażując środki własne w wysokości 209.525,12zł. Całkowity koszt realizacji zadania wyniósł 1.046.472,31zł.

Całkowity opis inwestycji: https://kslokmyszkow.pl/2022/02/11/po-przebudowie/

Źródło i foto: https://kslokmyszkow.pl/

- Advertisement -spot_imgspot_img

Podobne artykuły

- Reklama -spot_img

Najnowsze artykuły