fbpx

Inwestycja: Rozwój bazy mieszkaniowej — budowa budynków przy ul. Millenium 32

Koniecznie przeczytaj

Gmina Myszków posiada pozwolenie na budowę i rozbiórkę oraz kompletną dokumentację projektową dla powyższego zadania, której Wykonawcą była Pracownia Projektowa „PIK” s. c. Anna i Maciej Pindurowie z Żor.

W maju 2021 r. Gmina złożyła wniosek o dofinansowanie. Dnia 06.09.2021 r. została zawarta umowa na dofinansowanie zadania w ramach programu BGK „Bezzwrotne wsparcie budownictwa z Funduszu Dopłat” w wysokości 80% tj. 3 337 983,60 zł. W 2021 r. nie poniesiono środków na ww. zadanie. Aktualnie trwa 1 runda wyłonienia Wykonawcy robót budowlanych, która zakończy się 13 kwietnia br.

Rozwój bazy mieszkaniowej – Budowa budynków ul. Millenium 32 obejmuje:

Budowę 8 budynków mieszkalnych dwukondygnacyjnych w zabudowie szeregowej zgrupowanych w dwóch segmentach (segm. I i segm. II) po 4 budynki w każdym segmencie wraz z instalacjami wod-kan., gazową, centralnego ogrzewania, elektryczną i multimedialną.

W każdym budynku występują dwa lokale na parterze i piętrze. Dostęp do lokali na piętrze – przez zewnętrzne schody.

W dwóch budynkach segmentu II zaprojektowano na parterze po jednym lokalu użytkowym w miejsce lokali mieszkalnych. Łącznie jest to 14 lokali mieszkalnych i dwa lokale użytkowe.

2 spośród 14 lokali mieszkalnych przystosowane są dla potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową. Są to lokale na parterze segmentu I.  W segmencie II dwa lokale użytkowe przystosowane są dla potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową. 

Zamówienie obejmuje również zagospodarowanie działki w postaci chodników z kostki brukowej, dojazdów utwardzonych, parkingów z ekokostki betonowej, opasek żwirowych, wiaty śmietnikowej prefabrykowanej, trzepaka, ławek parkowych, koszy na śmieci, stojaków na rowery i kwietników z nasadzeniami.

Koszt ok 4,5 mln zł. Planowana realizacja zadania w latach 2022-2023

red. Bartosz Żołnierczyk

- Advertisement -spot_imgspot_img

Podobne artykuły

- Reklama -spot_img

Najnowsze artykuły