fbpx

FERIE ZIMOWE w MDK w Myszkowie

Koniecznie przeczytaj

MDK w Myszkowie zaprasza na szereg wydarzeń organizowanych w czasie ferii zimowych.

14.02. g.10.00 PRZEDSTAWIENIE KRÓLOWA ŚNIEGU. Studio Teatralne KRAK-ART z Krakowa. Adaptacja teatralna znanej baśni Hansa Christiana Andersena. Kaj i Gerda są kochającym się rodzeństwem. Pewnego razu do oka chłopca trafia odłamek roztrzaskanego zwierciadła, który zmienia spojrzenie Kaja. Wszystko, co jest piękne i dobre, staje się dla młodzieńca brzydkie i złe. Wszystkiemu winne są czary złej Królowej Śniegu, która porywa Kaja. Czy dzielna Gerda uratuje brata? Zapraszamy na zimowe widowisko pełne braterskiej miłości i magii – interaktywny spektakl, gwarantujący małym widzom możliwość czynnego udziału w widowisku i wystąpienie na scenie.

15.02. G.11.00 POKAZ ILUZJI. PAWEŁ KWIECIEŃ. Spektakl sceniczny to show podczas, którego iluzjonista zabierze każdego widza w podróż po świecie prawdziwej magii. Pokaz jest przeznaczony dla mniejszych jak i tych najstarszych widzów, program jest w 100% interaktywny i każdy prezentowany efekt jest wykonywamy przy pomocy wyselekcjonowanych z widowni asystentów lub z udziałem całej publiczności. Pokaz jest familijnym połączeniem dużej dawki śmiechu, radości, zadziwienia oraz grozy. Iluzjonista Paweł Kwiecień jest jednym z najmłodszych iluzjonistów w naszym kraju, co gwarantuje świeże podejście do sztuki oraz awangardowe oblicze iluzji.

16.02. g.17.00 PRZEDSTAWIENIE „LODOWA KRAINA”. Aktorzy z teatru Krak- Art przeniosą licznie zgromadzonych widzów w magiczny, niezwykły świat lodu i śniegu. Młodzi widzowie wejdą w fantastyczną interakcję z Krisem, Olafem i Anną. Bajka uczy nas, że istnieje przecież prawdziwa miłość, która potrafi pokonać najcięższe mrozy i potrafi rozgrzać serca na nowo.

16, 18.02. g.10.00 i 17.02. g.17.00 „NASZE MAGICZNE ENCANTO”  opowiada historię niezwykłej rodziny Madrigal. Ich pełen magii dom znajduje się w tętniącym życiem mieście – w cudownym i urokliwym miejscu zwanym Encanto, ukrytym w górach Kolumbii. Magia Encanto sprawiła, że każde dziecko w rodzinie posiada wyjątkową moc uzdrawiania, z wyjątkiem Mirabel. Kiedy magia otaczająca Encanto jest w niebezpieczeństwie, Mirabel odkrywa, że to właśnie ona, jako jedyna zwyczajna osoba w tej wyjątkowej rodzinie, może być jej ostatnią nadzieją.

22.02. g.11.00 'BŁYŚNIJ Z NAMI ODBLASKAMI”. Spektakl ma za zadanie przygotować dzieci do odpowiedzialnego uczestnictwa w ruchu drogowym, tak aby potrafiły chronić siebie, a swoim zachowaniem nie stwarzały zagrożenia dla innych. Chcemy uświadomić dzieciom, że jeśli jesteśmy widoczni na drodze to wówczas stajemy się bardziej bezpieczni, a przypięcie odblasku do plecaka szkolnego, założenie go na rękę lub przyklejenie w odpowiednim miejscu na ubiór może okazać się bezcenne i uchronić je przed wypadkiem. Dzięki tej akcji m.in. chcemy realnie zmniejszyć liczbę wypadków na drodze z udziałem najmłodszych.

23.02. g.11.00 „WIOLINKA I PAN BAS”. To autorski spektakl z zakresu edukacji artystycznej, który dotyczy przede wszystkim muzyki. Zapewniając najmłodszym dobrą rozrywkę oraz kierując się zasadą edukacji poprzez zabawę opracowaliśmy autorski scenariusz w którym dzieci poznają najważniejsze pojęcia muzyczne i ich znaczenie. Dzięki temu dla dzieci staną się one bardziej oczywiste i zrozumiałe. Nauczymy je co oznaczają takie wyrażenia jak np. rytm, melodia, muzyk, kompozytor, dyrygent, solista, zespół, chór, orkiestra itp. Program prowadzi dwoje wykształconych muzyków – pedagogów. W programie pojawią się autorskie piosenki wykonywane przez prowadzących, a całość opracowana została na zasadzie dialogów, pokazów multimedialnych i przede wszystkim interakcji z publicznością.

24, 25.02 g.10.00 i 26, 27.02. g.16.00 „O CZYM DZISIAJ MARZĄ ZWIERZĘTA”. Maggie jest pomysłowym wombatem, a Bradley to miłość jej życia i najlepszy przyjaciel, który zaginął jakiś czas temu w tajemniczych okolicznościach. Zaniepokojona, ale i pełna nadziei Maggie nie ustaje w poszukiwaniach ukochanego. Pewnego dnia natyka się na nietypową sytuację i przypadkiem ratuje z opresji innego futrzaka – niepozornego Ptysia.

Tak zaczyna się ich przyjaźń oraz nieoczekiwana kariera Maggie jako superbohaterki, która – nie do końca wierząc w swoje możliwości – początkowo niezbyt chętnie zamienia piżamę na kostium, zakłada maskę i rusza w miasto. Na swojej drodze spotka Supernielota, który również patroluje ulice wypatrując złoczyńców oraz podejrzanie przemiłą koalę dbającą o kariery superbohaterów. Dzięki nowej roli, Maggie wpada także na trop prowadzący do rozwiązania zagadki zaginięcia jej ukochanego oraz ratuje z opresji wiele zwierzaków będących w potrzebie. Najwyższy czas, aby przekonać się, że prawdziwi bohaterowie to nie ich kostiumy ani maski, tylko odwaga, wiara w siebie i dobre serce – a tego wszystkiego Maggie ma pod dostatkiem!

Bilety do kina w cenie 12 zł. Na wszystkie pozostałe wydarzenia wstęp wolny.

Źródło i foto: MDK Myszków

- Advertisement -spot_imgspot_img

Podobne artykuły

- Reklama -spot_img

Najnowsze artykuły