fbpx

Doradcy Podatkowi z całego kraju niosą prężnie pomoc uchodźcom z Ukrainy

Koniecznie przeczytaj

Krajowa Izba Doradców Podatkowych oraz Ogólnopolska Fundacja Doradców Podatkowych ruszają z prężną akcją pomocy na rzecz obywateli Ukrainy uciekającymi przed wojną.

Cele i formy pomocy:

– zorganizowanie zbiórki pieniężnej z przeznaczeniem na pomoc rzeczową i finansową uchodźcom z Ukrainy, 
– promowanie wszelkich inicjatyw zbierania środków finansowych, które w całości będą przekazane na zakup i wysyłkę na Ukrainę środków medycznych (opatrunków i leków itp.)
– stworzenie i obsługa bazy doradców podatkowych, którzy deklarują pomoc w udostępnieniu ukraińskim uchodźcom dachu nad głową (dot. przede wszystkim kobiet, dzieci i starców) 
– stworzenie i obsługa bazy wolontariuszy – doradców podatkowych, którzy deklarują pomoc w transporcie uchodźców ukraińskich z granicy
– finansowanie i pomoc w zakwaterowaniu, wyżywieniu, leczeniu i wszelkich innych formach zabezpieczenia bytu uchodźców.


Wszystkie wpłaty będą przeznaczone na taką formę pomocy, jaka okaże się niezbędna, aby nasi najbliżsi Sąsiedzi z Ukrainy mogli przetrwać ten najgorszy czas. Równocześnie zwrócimy się do naszych koleżanek i kolegów doradców podatkowych z Ukrainy z pytaniem o oczekiwane przez nich formy wsparcia.


Darowizny można wpłacać na: Ogólnopolska Fundacja Doradców Podatkowych

Nr konta:  82 1020 2313 0000 3102 0421 1173  (Bank PKO BP)

Tytułem: Ukraina

Szczegółowe informacje: https://kidp.pl/strona/3597_ukraina

Fundacji udało się zebrać wiele potrzebnych artykułów, które w ramach pomocy humanitarnej zostały przewiezione samochodami dostawczymi na teren Ukrainy – w okolice Lwowa oraz we wschodnie jej rejony. Zarówno osoby, które pozostały w Ukrainie, jak i uchodźcy potrzebują wielu podstawowych produktów, takich jak: opatrunki, żywność, produkty higieniczne dla dorosłych i dzieci, odzież i leki. Fundacja ma kontakt z wolontariuszami działającymi na terenie Ukrainy i konsultuje z nimi aktualne zapotrzebowania, tak by dostarczać te artykuły, które w danej chwili są niezbędne.


Cały czas działamy, by móc jak największej ilości osób – zarówno mieszkańcom Ukrainy, jak i uchodźcom, którzy dotarli do naszego kraju. Do tej pory udało się pomóc wielu potrzebującym, m.in. w transporcie, znalezieniu dachu nad głową czy poprzez dostarczenie niezbędnych produktów. Zbieramy i przekazujemy niezbędne rzeczy, pomagamy w transporcie i znalezieniu dachu nad głową (patrz galeria). Wspieramy także osoby, które udostępniły swoje domy i mieszkania uchodźcom. Szczególnej pomocy wymagają dzieci, domy dziecka, rodziny zastępcze oraz osoby chore. Jednym z potrzebnych artykułów dla matek z dziećmi są wózki dziecięce. Zebrano i przekazano ponad 360 wózków dziecięcych.
 Kolejną formą wsparcia,  której udziela Fundacja, jest  transport uchodźców oraz pomoc w znalezieniu zakwaterowania. Do tej pory z granicy udało się przetransportować ponad 400 osób. Mamy rodziny pod opieką, oraz dzieci które potrzebują przeszczepów.

OFDP zakupiła w młynie w Reszlu ponad 2 tony mąki. Kolejne 2 tony w formie darowizny zostały przekazane przez właścicieli młyna.

Łącznie udało się nabyć 4,2 tony mąki, która została dostarczona do Lwowa a następnie przekazana do okolicznych miejscowości oraz na wschodnie rejony Ukrainy. Mąka okazała się być bardzo dobrym produktembo już po kilku dniach ukraińscy wolontariusze poprosili o następne dostawy – relacjonują Doradcy Podatkowi.

Transport kolejnej mąki zakupionej w Młynie Ekologicznym w Niwiski  w ilości 14 ton jest w trakcie realizacji.

SPRAWOZDANIU PRZEDSTAWIAMY DZIAŁANIA PODJĘTE PRZEZ OGÓLNOPOLSKĄ FUNDACJĘ DORADCÓW PODATKOWYCH ORAZ KIDP W CELU POMOCY OBYWATELOM UKRAINY. Prosimy o dalsze wspieranie działań Fundacji poprzez wpłatę darowizn.

Galeria z dotychczas dostarczonych produktów:

WSZYSTKIM DARCZYŃCOM I WOLONTARIUSZOM DZIĘKUJEMY ZA POMOC. OFDP I KIDP – dodają.

- Advertisement -spot_imgspot_img

Podobne artykuły

- Reklama -spot_img

Najnowsze artykuły