fbpx

Chory Piotrek marzy o huśtawce ogrodowej. Pomóż!

Koniecznie przeczytaj

15-letni Piotrek z miejscowości Miłość urodził się z zespołem Downa. Jego największym marzeniem jest huśtawka ogrodowa.  

Chłopiec przyszedł na świat przedwcześnie w 36. tygodniu ciąży i wtedy podejrzenia się sprawdziły. Już w pierwszej dobie jego życia konieczna była operacja. Z czasem badania potwierdziły też u Piotra zespół Downa. Ponadto nastolatek ma obustronny niedosłuch w stopniu głębokim, niedowidzenie, niedoczynność tarczycy, skoliozę i kamicę dróg żółciowych. Zmaga się także z zaburzeniami integracji sensorycznej, problemami z równowagą i obniżonym napięciem mięśniowym. W związku z wadą słuchu mowa Piotra jest bardzo niewyraźna. Chłopiec przeszedł operację kręgosłupa, pomimo której wciąż obecny jest ucisk na płuco powodujący szybszą męczliwość.

Piotrek marzy o dużej huśtawce ogrodowej, która będzie świetnym uzupełnieniem terapii integracji sensorycznej. Po wyczerpującym spacerze czy rehabilitacji nastolatek mógłby na niej odpocząć przed kolejnym dniem i zajęciami. Huśtawka powinna zapewniać ochronę przed słońcem oraz być solidna i stabilna, aby uniknąć ryzyka przewrócenia się . Ze względu na przebytą operację i pręty w kręgosłupie mogłoby to być niebezpieczne dla naszego Podopiecznego.

ZBIÓRKA: https://www.wishsurfing.pl/zbiorka/1193

Organizatorem jest Fundacja Dziecięca Fantazja, która jest Organizacją Pożytku Publicznego. Jej celem jest wnoszenie radości w życie dzieci nieuleczalnie chorych i zmagających się z chorobami zagrażającymi życiu poprzez spełnianie ich najskrytszych marzeń i fantazji. 

Naszymi podopiecznymi są dzieci walczące z chorobami nowotworowymi, wadami wrodzonymi, schorzeniami genetycznymi i przewlekłymi. Od 2003 roku, z pomocą firm, instytucji i osób prywatnych udało nam się spełnić ponad 8000 wyjątkowych marzeńGorąco zapraszamy rodziców/ opiekunów chorych dzieci do zgłaszania fantazji swoich pociech. Wystarczy wejść na naszą stronę https://f-df.pl/ Marzenia chorych dzieci mogą stać się rzeczywistością, trzeba tylko zgłosić je do nas.

 Dla tych celów uruchomiono charytatywną platformę  https://www.wishsurfing.pl/ ,


- Advertisement -spot_imgspot_img

Podobne artykuły

- Reklama -spot_img

Najnowsze artykuły