fbpx

Ceny gazu pod ochroną do 2027 roku

Koniecznie przeczytaj

Zapowiadane przedłużenie ochrony taryfowej dla mieszkańców i odbiorców wrażliwych na razie ma dotyczyć gazu – przekazała w piątek minister klimatu i środowiska Anna Moskwa.

  • W piątek na konferencji minister Moskwa poinformowała, że do 2027 r. Urząd Regulacji Energetyki miałby regulować taryfy gazowe dla gospodarstw domowych i odbiorców wrażliwych, takich jak np. szkoły czy szpitale.
  • Zwróciła uwagę, że da to ochronę bezpośrednią 7 milionom gospodarstw domowych.
  • O cenach energii rozmawiać będziemy podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach, 25-27 kwietnia. Rejestrację na naszą konferencję znajdziecie tutaj.

Ważnym jej elementem będzie uniezależnienie się od dostaw gazu z Rosji oraz ochrona odbiorców domowych i strategicznych instytucji pożytku publicznego przed manipulacjami Gazpromu. Dlatego jako jeden z pierwszych Rządów w Europie, Polska przyjęła kompleksowy mechanizm zamrażający ceny tego surowca.

– Zdecydowaliśmy się do 2027 r. przedłużyć taryfowanie dla indywidualnych odbiorców gospodarstw domowych, ale też do tego taryfowania gazowego włączyć te wszystkie grupy, które zostały objęte ustawą gazową ze stycznia, czyli wszystkich odbiorców wrażliwych – wspólnoty, spółdzielnie mieszkaniowe, wszystkie podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego, szkoły, szpitale, przedszkola – całą listę podmiotów wskazanych w już przyjętej ustawie z przedłużeniem do 2027. – powiedział na konferencji Anna Moskwa.

Dodała, że to da ochronę bezpośrednią 7 mln gospodarstw domowych.

PAP

- Advertisement -spot_imgspot_img

Podobne artykuły

- Reklama -spot_img

Najnowsze artykuły