fbpx

Brak oznaczeń ścieżek rowerowych. Apel rowerzystów

Koniecznie przeczytaj

Mieszkańcy Myszkowa zgłaszają zastrzeżenia w postaci nieprawidłowości, bądź braku jakichkolwiek oznaczeń szlaków rowerowych w gminie. Uwzględniają szczególnie szlak niebieski, przebiegający m.in.  przez Las Będuski i Mrzygłodzki, gdzie brak jest w ogóle oznaczeń.

W konsekwencji dochodzi do zatracenia orientacji w terenie. Rowerzyści gubią się podczas wycieczek, nie znając prawidłowego kierunku ścieżki rowerowej.

Sezon rowerowy trwa od dłuższego czasu, a Nasza Gmina, w porównaniu do sąsiadujących wykazuje brak inicjatywy w kwestiach rozwojowych tego obszaru, tej infrastruktury – komentują mieszkańcy Myszkowa.

Mieszkańcy żalą się także z powodu niskiego dostępu do ścieżek rowerowej na  naszych terenach i braku wdrażania nowych projektów w tym aspekcie. Powołują się na sąsiednie gminy, które prężnie i aktywnie angażują się w kreowanie i wdrażanie projektów nowoczesnych i przyjaznych użytkownikom ścieżek rowerowych.

Przykładowo Gmina Żarki i Gmina Olsztyn obecnie tworzą korytarz ścieżek łączących obydwie te gminy. Będą to trasy o długości ponad 20 kilometrów. Gmina Żarki także wdraża projekt ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Koziegłowskiej – dodają.

Aktualne oznaczenia ścieżek rowerowych:

https://www.miastomyszkow.pl/kategorie/szlaki-turystyczne

FOTO: Szlak Orlich Gniazd (powstająca nowa ścieżka rowerowa na Pustyni Błędowskiej)

- Advertisement -spot_imgspot_img

Podobne artykuły

- Reklama -spot_img

Najnowsze artykuły