fbpx

APEL POLICJI W MYSZKOWIE: PRZED WYJAZDEM ZABEZPIECZ DOM I MIESZKANIE

Koniecznie przeczytaj

Myszkowscy policjanci odwiedzili uczniów z Zespołu Szkół nr 1 w Myszkowie. Celem spotkania było przypomnienie o podstawowych zasadach zabezpieczania dobytku. W ramach Europejskiego Dnia Zapobiegania Włamaniom do Domów przekazali cenne informacje i wskazówki jak nie stać się ofiarą włamywaczy.

Kraje europejskie obchodziły 15 czerwca szczególny dzień, który promuje bezpieczeństwo w swoim miejscu zamieszkania. Z tej okazji myszkowscy profilaktycy odwiedzili uczniów Zespołu Szkół numer 1 w Myszkowie. Ich celem było przypomnienie użytkownikom i właścicielom domów i mieszkań o podstawowych zasadach zabezpieczania dobytku.

Za chwilę wakacje, gorący okres urlopów i wyjazdów. Warto pamiętać o tym, aby zabezpieczyć dom i majątek przed przykrą niespodzianką w postaci włamania. Kradzieże z włamaniem nie tylko pociągają za sobą straty materialne, często też wiążą się z utratą poczucia bezpieczeństwa.

Oto najważniejsze policyjne wskazówk, które przekazywali dzisiaj myszkowscy mundurowi:

  • Przed wyjazdem na urlop warto poprosić zaufaną osobę, aby podczas naszej nieobecności trzymała pieczę nad domem/mieszkaniem, zabierała pocztę i ulotki.
  • Nigdy nie zostawiajmy kluczy w umówionym miejscu np. pod wycieraczką czy doniczką.
  • Przy każdym wyjściu z domu trzeba pamiętać o zamykaniu drzwi i okien, włączaniu alarmu, a przy dłuższych wyjazdach, również o zakręcaniu zaworów z wodą i gazem.
  • Kosztowności i większe ilości gotówki można bezpiecznie zdeponować w banku.
  • Miejmy też na uwadze, że media społecznościowe mogą być źródłem informacji dla złodzieja. Zdjęcia z wakacji zamieszczajmy dopiero po powrocie.
  • Choć zabezpieczenia mogą się wydawać kosztowne, warto zainwestować w systemy alarmowe, monitoring, rolety antywłamaniowe, atestowane zamki i dobre oświetlenie terenu. W przypadku przykrego zdarzenia, jakim jest włamanie, mogą ocalić dorobek całego życia.

Niespodzianki na wakacjach, niech będą tylko same pozytywne!

KPP Myszków

- Advertisement -spot_imgspot_img

Podobne artykuły

- Reklama -spot_img

Najnowsze artykuły