fbpx

60 mln zł rozdysponowane – są wyniki naboru do programu „Sport dla Wszystkich” (lista beneficjentów)

Koniecznie przeczytaj

Ministerstwo Sportu podało wyniki naboru na dofinansowanie zadań z zakresu upowszechniania sportu realizowanych w ramach prowadzonego przez resort programu „Sport dla Wszystkich”.

Jak poinformowało ministerstwo w komunikacie o rozstrzygnięciu naboru, w tegorocznej edycji programu wsparcie otrzymało 808 projektów, a całkowity budżet wyniósł 60,5 mln zł.

„Zgodnie z nazwą programu chcemy, aby – niezależnie od miejsca zamieszkania, wieku, czy rodzaju wykonywanych zajęć – każdy miał możliwość praktykowania oraz popularyzowania aktywności ruchowej w wyjątkowo szerokiej formule. Dlatego wspieramy nie tylko organizację samych zajęć sportowych, lecz także konferencje czy publikacje o charakterze edukacyjnym, zachęcającym do podejmowania sportowych wyzwań. Cieszę się, że w tym roku mogliśmy przeznaczyć na ten cel rekordowy budżet” – powiedział minister sportu Kamil Bortniczuk.

Przyznane dofinansowania wyniosły od 5 tys. zł do 4 mln zł. Liczną grupę beneficjentów stanowią gminne, uczniowskie, szkolne i ludowe kluby sportowe. Pełna lista beneficjentów jest dostępna w formie załącznika pod tym tekstem.

https://samorzad.pap.pl/sites/default/files/2022-05/Wyniki%20naboru_Sport%20dla%20wszystkich%202022.docx

PAP

- Advertisement -spot_imgspot_img

Podobne artykuły

- Reklama -spot_img

Najnowsze artykuły