fbpx

2,5 tysiąca złotych za nietrzeźwość za rowerem! Surowe kary za jazdę po pijanemu!

Koniecznie przeczytaj

O tym jak surowe konsekwencje grożą za jazdę na rowerze w stanie nietrzeźwości przekonali się wczoraj dwaj mężczyźni. Policjanci za popełnione przez nich wykroczenie ukarali każdego mandatem w wysokości 2,5 tysiąca złotych.

Rano 24 maja br. policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego myszkowskiej komendy wyeliminowali z ruchu pijanego rowerzystę. Mężczyzna wpadł podczas kontroli drogowej w Postępie na ulicy Myszkowskiej. 40-letni cyklista miał w organizmie 1.5 promila alkoholu. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za to wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych

3 godziny później ten sam patrol drogówki na ulicy Raczyńskiej w Żarkach Letnisku zatrzymali do kontroli 42-letniego cyklistę, którego styl jazdy wskazywał, że może być pijany. Przypuszczenie mundurowych szybko się potwierdziło, gdyż w rozmowie z nim, podczas legitymowania, stróże prawa wyczuli od mężczyzny alkohol. Przeprowadzone na miejscu badanie alkomatem wykazało, że 42-latek wsiadł na rower, mając w organizmie prawie 3 promile alkoholu. W związku z popełnionym wykroczeniem, sprawca został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych.

Kolejny raz przypominamy, że zmiany w taryfikatorze, które weszły w życie 1 stycznia 2022 roku, wprowadziły między innymi wyższe kary za kierowanie po alkoholu. Za kierowanie na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu pojazdem innym, niż mechaniczny (np. rowerem) po użyciu alkoholu (między 0,2 a 0,5 promila), grozi mandat w wysokości 1000 złotych. Z kolei, jeśli kierujący jest w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila alkoholu), wówczas mandat wynosi 2500 złotych.

Pamiętajmy, że pijani kierujący, w tym rowerzyści, są często sprawcami tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Każdy kierujący prowadzący swój pojazd po alkoholu lub znajdując się pod wpływem podobnie działającego środka, jest poważnym zagrożeniem na drodze, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg.

KPP Myszków

- Advertisement -spot_imgspot_img

Podobne artykuły

- Reklama -spot_img

Najnowsze artykuły