fbpx

150 milionów na drogi w Śląskiem!

Koniecznie przeczytaj

Kolejne środki na budowę, przebudowę i remonty dróg trafią do naszego regionu. W ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg nasze województwo otrzyma w tym roku w sumie 150,1 mln zł (po 75 mln na zadania gminne i powiatowe).

– Kolejne wielkie środki, które trafią do naszego regionu w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, to realna szansa na poprawę oraz tworzenie nowoczesnej infrastruktury drogowej. A wszystko po to, by poprawić bezpieczeństwo na drogach lokalnych, podnieść komfort podróżowania czy ułatwić dostęp do terenów inwestycyjnych ­– podkreśla wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg (RFRD) stanowi kompleksowy instrument wsparcia realizacji zadań na drogach zarządzanych przez jednostki samorządu terytorialnego. Jego celem jest przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym, stanowiącej ważny element prawidłowego funkcjonowania i rozwoju gospodarki oraz przyczyniającej się do poprawy poziomu życia obywateli. W ciągu ostatnich 3 lat w ramach funduszu rozstrzygnięto nabory wniosków o wartości ok. 10 mld zł na modernizację ok. 14 tys. km dróg samorządowych w całym kraju.

– Chcemy, żeby można było budować coraz więcej infrastruktury drogowej. Nasz program budowy dróg gminnych i powiatowych przynosi dzisiaj owoce – to przede wszystkim bezpieczna i bardziej komfortowa jazda i wzmocnienie gospodarcze – mówił dziś premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej poświęconej RFRD.

Zatwierdzona przez Prezesa Rady Ministrów lista zadań rekomendowanych do dofinansowania w ramach tegorocznej edycji RFRD w województwie śląskim dostępna jest do pobrania poniżej.

/z wykorzystaniem materiałów KPRM/

Źródło i foto: https://www.katowice.uw.gov.pl/

- Advertisement -spot_imgspot_img

Podobne artykuły

- Reklama -spot_img

Najnowsze artykuły